• Troy Logolu Barokart
  • E-Tahsilat Uygulaması

BaroKart’a nereden, nasıl TL yüklenir?

BaroKart’a; kredi kartından, banka hesabından, ATM’lerden ve POSBank/TURK Vezne/Param Kiosk’dan TL yüklenebilir.


Kredi Kartı İle TL Yükleme:

Kredi kartı ile TL yükleme işlemi; BaroKart mobil uygulamadan, BaroKart internet şubeden ve barokart.com.tr’deki TL Yükle sayfasından kredi kartı bilgileri ve BaroKart numarası girilerek gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi kartı ile yapılan TL yükleme işlemlerinde tutar BaroKart’a anında yansımaktadır. TL yükleme işlemi için tıklayınız.

BaroKart’a kredi kartından TL yükleyebilmek için bir defaya mahsus Kredi Kartı ile TL Yükleme Sözleşmesi’nin imzalanması gerekmektedir. Kredi Kartı ile TL Yükleme Sözleşmesi'ne; BaroKart web sayfası İnternet Şubesine giriş yaparak Sözleşmelerim sekmesinden ulaşabilirsiniz. Sözleşme e-imza ile imzalanabilmektedir.

E-İmzanız ile sistemimizde imzalama işlemi yapabilmeniz için, aşağıdaki 2 alternatif yöntemden biri ile altyapı ayarlarını sağlamanız gerekmektedir.

1. Alternatif: Bilgisayarınızdaki Java program sürümü 8 ve üzeri olmalıdır ve sisteme Maxthon tarayıcısından giriş yapmanız gerekmektedir. Denetim Masası>Programlar içerisinde bulunan Java kontrol panelinden (JAVA(32 BİT)) Security sekmesindeki Edit Site List>Add butonuna tıklayarak; https://isube.param.com.tr adresimizi izin verilen adresler listesine eklemeniz gerekmektedir.

2. Alternatif: Bilgisayarınızdaki Java program sürümü 8 ve üzeri olmalıdır ve sisteme Mozilla Firefox (Sürüm 41.0.2) tarayıcısından giriş yapmanız gerekmektedir. Denetim Masası>Programlar içerisinde bulunan Java kontrol panelinden Security sekmesindeki Edit Site List>Add butonuna tıklayarak; https://isube.param.com.tr/Param_Multilogin.aspx, https://isube.param.com.tr, http://isube.param.com.tr adreslerini izin verilen adresler listesine eklemeniz gerekmektedir.

Dilerseniz sözleşmelerinizi e-imza ile imzalamak yerine ıslak imza ile imzalayarak üzerinde yazan adresimize gönderebilirsiniz. Ayrıca Turkcell Mobil İmza ile de işlem yapabilirsiniz. Turkcell Mobil İmza ile;

İnternetŞube>Sözleşmelerim>Kredi Kartı ile TL Yükleme Sözleşmesi>M-İmza>TCKN>GSM No işlem adımlarını izleyerek “Kredi Kartı ile TL Yükleme Sözleşmesi”ni imzalayabilirsiniz.

* Ayrıca; İnternet Şube>Kartım>Otomatik TL Yükle sekmesinden otomatik TL yükleme talimatı oluşturarak, kart bakiyeniz belirttiğiniz asgari tutarın altına düştüğünde kayıtlı kredi kartınızdan tanımlayacağınız tutarın BaroKart’ınıza otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.


Fast / İban ile TL Yükleme

Param mobil uygulamasından BaroKartınızı seçip, İBAN paylaş butonuna basıp, İBAN'ı kopyalayıp para yükleme ve para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fast işlemlerinizi günün her saatinde tek seferde en çok 50.000 TL limitle yapabilirsiniz.


Banka Hesabından TL Yükleme:

Alıcı Adı: TURK ELEKTRONİK PARA A.Ş.
Alıcı IBAN:
Ziraat Bankası: TR46 0001 0021 0969 4354 0951 92
VakıfBank: TR38 0001 5001 5800 7302 9638 73
HalkBank: TR77 0001 2001 3720 0010 1004 17
Akbank IBAN: TR89 0004 6007 3688 8000 2692 28
Açıklama: 16 haneli BaroKart numarası (Aralarda boşluk bırakılmadan yazılması gerekmektedir.)

"Tek seferde" 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir. "İşlem bazında" kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 250 TL’dir. Ayrıca "250 TL’ 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde %0,25 (binde 2,5) 1000 TL'nin altında ayrı ayrı yüklenen toplam TL tutarı 3000 TL'ye ulaştığında %0,25 (binde 2,5) ”


ATM ve Diğer Yöntemlerle TL Yükleme:

Türkiye'deki tüm TEB, DenizBank ve Türkiye İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menüsünden aşağıdaki işlem adımlarını izleyerek TL yükleyebilirsiniz. Ayrıca Troy Logolu BaroKart’ınıza Tüm Banka ATM’lerinden kartınızı takarak TL yükleyebilirsiniz.

DenizBank ATM'sinden TL Yükleme: Kart Yüklemeler>BaroKart>TCKN>GSM No>BaroKart No>Yatırılacak Tutar
TEB ATM'sinden TL Yükleme: Ödeme İşlemleri>Kurum Ödemeleri>TCKN>GSM No>Kurum Kart Ödemeleri>Kurum Seçimi>BaroKart No>Yatırılacak Tutar
Türkiye İş Bankası ATM’sinden TL Yükleme: Ödemeler>Fatura>Anında Fatura Ödeme>Kurum Tipi>Diğer>BaroKart’a Para Yükleme

DenizBank, TEB ve Türkiye İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menülerinden yapacağınız "tek seferde" 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir. "İşlem bazında" kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 250 TL’dir. Ayrıca "gün içinde 1000 TL'nin altında yükleme tutarı ne olursa olsun TL yükleme toplamı 3000 TL olduğu takdirde % 0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir.”

Ayrıca; BaroKart’ınıza Türkiye İş Bankası İnternet Şubesinden ve Türkiye İş Bankası Mobil Uygulamadan (İşCep) aşağıdaki işlem adımlarını izleyerek TL yükleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası İnternet Şubesinden TL Yükleme:
Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme > Kurum Tipi "Diğer" - Kurum Adı" Barokart'a Para Yükleme"


Türkiye İş Bankası Mobil Uygulamadan (İşCep) TL Yükleme
Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme > Kurum Tipi "Diğer" - Kurum Adı " Barokart'a Para Yükleme"


POSBank / TURK Vezne / ParamKiosk’lardan TL Yükleme;

Türkiye’deki tüm Baro’larda bulunan POSBank’lardan, Çağlayan ve İzmir Adliyelerinde bulunan TURK Vezne şubelerinden nakit olarak TL yüklenebilmektedir. Çağlayan adliyesinde bulunan Param Kiosk’lardan ise kredi kartı ile de TL yüklenebilmektedir.