• Troy Logolu Barokart
 • E-Tahsilat Uygulaması
 • BaroKart'ınızın bakiyesi üzerinden OPET Anahtarlığınızla yapacağınız tüm benzin ve dizel yakıt alımlarınızda indirim kazanabilirsiniz. Anahtarlığınızı kullanarak aracınızdan bile inmenize gerek kalmadan tarafınıza gönderilen Opet Anahtarlığı, pompa satış görevlisine  vererek akaryakıt ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. OPET anahtarlığınızı kullanabilmeniz ve indirimden faydalanabilmeniz için BaroKart'ınızda bakiye olması gerekmektedir.

 • e-para.barokart.com.tr sayfasından Opet başvuru için tıklayınız, daha sonra üye girişinizi yapınız.  Açılan ekrandan  sizden istenen araç bilgilerinizi giriniz.  BaroKart' ınız ile ilişkilendirilmiş ve yakıt alımı için kullanacağınız anahtarlığınız sisteme kayıt ettiğiniz adresinize en kısa zamanda ÜCRETSİZ olarak ulaştırılacaktır. OPET Anahtarlığınızı kullanabilmeniz için BaroKartı’ınızda bakiye olması gerekmektedir.

 • OPET İstasyonlarında LPG, AYGAZ firması tarafından satışa sunulmaktadır.AYGAZ, OPET'ten bağımsız ayrı bir firmadır.Mevcut indirim fırsatı OPET ile yapılan anlaşma sonucunda sağlanmaktadır.Şuan için BaroKart ve AYGAZ arasında bir anlaşma bulunmamakta ancak görüşmeler devam etmektedir. Konuyla ilgili gelişmeleri www.barokart.com sitesinden takip edebilirsiniz.

 • OPET Anahtarlık BaroKart bakiyenizle entegre olarak  çalışmaktadır. Bu nedenle anahtarlığınızı kullanarak indirimden yararlanabilmeniz için mutlaka BaroKart’ınızın içinde en az akaryakıt alım tutarı bakiye bulunmalıdır. Yakıt alımı gerçekleştiremediğiniz zaman öncelikle e-para.barokart.com.tr web sayfasından üye girişi yaparak bakiye durumunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Sorunun devam etmesi durumunda ve ayrıntılı bilgi almak için 0 850 221 0 500 No’lu BaroKart Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Avukat Kimlik Kartı BaroKart özellikleri ile birlikte, BaroKart’ın kullanıldığı Barolar ile sisteme dahil olacak tüm barolarda kapı geçiş, otopark, sosyal tesis ve Avukat Odalarındaki ödeme noktalarında nakit taşımaksızın ve para üstü beklemeksizin ödeme yapma olanağı sağlayan ön ödemeli karttır.

 • Baro kartın görev yetkisinin bulunduğu alanlardaki geçiş, ziyaretçi takip, yemekhane kontrol gibi ayrıca internette, mağazada tüm banka ATM’lerinde ve POS cihazlarında kullanılabilmektedir.

 • BaroKart sahipleri, anlaşmalı akaryakıt, yiyecek-içecek ve birçok giyim mağazasının sağladığı özel indirimlerden ve kampanyalardan yararlanabileceklerdir. BKM Express uygulamasına BaroKart ekleme işlemini gerçekleştirerek BKM Express anlaşmalı üye iş yerlerinin indirimlerinden de yararlanılabilmektedir.

 • Baro Kart hesabındaki bakiye para transferi, kart ile ATM’den para çekme yöntemleri ile geri alınabilmektedir.

 • BaroKart’a nereden, nasıl TL yüklenir?

  BaroKart’a; kredi kartından, banka hesabından, ATM’lerden ve POSBank/TURK Vezne/Param Kiosk’dan TL yüklenebilir.


  Kredi Kartı İle TL Yükleme:

  Kredi kartı ile TL yükleme işlemi; BaroKart mobil uygulamadan, BaroKart internet şubeden ve barokart.com.tr’deki TL Yükle sayfasından kredi kartı bilgileri ve BaroKart numarası girilerek gerçekleştirilebilmektedir.

  Kredi kartı ile yapılan TL yükleme işlemlerinde tutar BaroKart’a anında yansımaktadır. TL yükleme işlemi için tıklayınız.

  BaroKart’a kredi kartından TL yükleyebilmek için bir defaya mahsus Elektronik Hesap Sözleşmesi’nin imzalanması gerekmektedir. Sözleşme e-imza ile imzalanabilmektedir.

  Sözleşmelerinize aşağıdaki adımları izleyerek ulaşabilirsiniz.
  BaroKart web sayfası ----> İnternet Şube ----> Sözleşmelerim

  E-imzanız ile sistemimizde sözleşmeyi imzalayabilmeniz için “Sözleşmelerim” menüsü üzerinden aşağıdaki adımları izlememiz gerekmektedir.

  1. Java program sürümü 8 ve üzeri olmalıdır. Java sürümünüzün güncelliğinden emin olunuz. Güncel değil ise Sözleşmelerim sayfasında yer alan son versiyonunu indirip güncelleyiniz.

  2. Kullandığınız e-imza anahtar sürücüsü bilgisayarınızda bulunmuyor ise Sözleşmelerim sayfasında yer alan ilgili butona tıklayarak temin ediniz.

  3. Sözleşmelerim sayfasında yer alan Param e-imza uygulamasını indirip yükleyiniz.

  4. “Sözleşme Durumu” bölümünde “!” işaretli alana tıklayarak sözleşmenizi imzalayabilirsiniz.

  Alternatif Yöntemler
  • Sözleşmelerinizi e-imza ile imzalamak yerine ıslak imza ile imzalayarak üzerinde yazan adresimize gönderebilirsiniz.
  • Turkcell Mobil İmza ile de işlem yapabilirsiniz. Turkcell Mobil İmza ile
   İnternetŞube ---> Sözleşmelerim ---> Elektronik Hesap Sözleşmesi ---> M-İmza ---> TCKN ---> GSM No işlem adımlarını izleyerek Elektronik Hesap Sözleşmesi’ni imzalayabilirsiniz.

  * Ayrıca; İnternet Şube>Kartım>Otomatik TL Yükle sekmesinden otomatik TL yükleme talimatı oluşturarak, kart bakiyeniz belirttiğiniz asgari tutarın altına düştüğünde kayıtlı kredi kartınızdan tanımlayacağınız tutarın BaroKart’ınıza otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.


  Banka Hesabından TL Yükleme:

  "Tek seferde" 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir. "İşlem bazında" kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 250 TL’dir. Ayrıca "gün içinde 1000 TL'nin altında yükleme tutarı ne olursa olsun TL yükleme toplamı 3000 TL olduğu takdirde % 0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir.”

  Alıcı Adı: TURK ELEKTRONİK PARA A.Ş.
  Alıcı IBAN:
  Ziraat Bankası: TR46 0001 0021 0969 4354 0951 92
  VakıfBank: TR38 0001 5001 5800 7302 9638 73
  HalkBank: TR77 0001 2001 3720 0010 1004 17
  Akbank IBAN: TR89 0004 6007 3688 8000 2692 28
  Açıklama: 16 haneli BaroKart numarası (Aralarda boşluk bırakılmadan yazılması gerekmektedir.)


  ATM ve Diğer Yöntemlerle TL Yükleme:

  Türkiye'deki tüm TEB, DenizBank ve Türkiye İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menüsünden aşağıdaki işlem adımlarını izleyerek TL yükleyebilirsiniz. Ayrıca Troy Logolu BaroKart’ınıza Tüm Banka ATM’lerinden kartınızı takarak TL yükleyebilirsiniz.

  DenizBank ATM'sinden TL Yükleme: Kart Yüklemeler>BaroKart>TCKN>GSM No>BaroKart No>Yatırılacak Tutar
  TEB ATM'sinden TL Yükleme: Ödeme İşlemleri>Kurum Ödemeleri>TCKN>GSM No>Kurum Kart Ödemeleri>Kurum Seçimi>BaroKart No>Yatırılacak Tutar
  Türkiye İş Bankası ATM’sinden TL Yükleme: Ödemeler>Fatura>Anında Fatura Ödeme>Kurum Tipi>Diğer>BaroKart’a Para Yükleme

  DenizBank, TEB ve Türkiye İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menülerinden yapacağınız "tek seferde" 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir. "İşlem bazında" kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 250 TL’dir. Ayrıca "gün içinde 1000 TL'nin altında yükleme tutarı ne olursa olsun TL yükleme toplamı 3000 TL olduğu takdirde % 0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir.”

  Ayrıca; BaroKart’ınıza Türkiye İş Bankası İnternet Şubesinden ve Türkiye İş Bankası Mobil Uygulamadan (İşCep) aşağıdaki işlem adımlarını izleyerek TL yükleyebilirsiniz.

  Türkiye İş Bankası İnternet Şubesinden TL Yükleme:
  Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme > Kurum Tipi "Diğer" - Kurum Adı" Barokart'a Para Yükleme"


  Türkiye İş Bankası Mobil Uygulamadan (İşCep) TL Yükleme
  Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme > Kurum Tipi "Diğer" - Kurum Adı " Barokart'a Para Yükleme"


  POSBank / TURK Vezne / ParamKiosk’lardan TL Yükleme;

  Türkiye’deki tüm Baro’larda bulunan POSBank’lardan, Çağlayan ve İzmir Adliyelerinde bulunan TURK Vezne şubelerinden nakit olarak TL yüklenebilmektedir. Çağlayan adliyesinde bulunan Param Kiosk’lardan ise kredi kartı ile de TL yüklenebilmektedir.

 • Harcanmamış Kredi Kartı ile TL yüklemelerinizde, talebinize ilişkin iptal işlemleri aynı gün içerisinde, iade işlemleri ise 30 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

 • Yüklenen tutar harcanmadığı takdirde barokart.com adresinde bulunan iptal/iade formunu doldurarak, destek@param.com.tr e-posta adresimize veya 0850 455 88 75 numaralı faksımıza formun ıslak imzalı halini iletilerek, kredi kartı ile TL yüklenen bakiye iptal, iade işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

 • BaroKart hesabınız ile bankaya gitmeden diğer BaroKart hesaplarına 7/24 para gönderebilirsiniz.

 • BaroKart sahip olduğu fiziksel ve güvenlik özellikleri ile kişiye özel olup, taklit edilemez, kart sahibi dışında bir başkası tarafından kullanılamaz ve bir başkasına devredilemez. Matematik hesapları ile oluşturulmuş mikro yazılar ve ince çizgi tasarımından oluşan bu özellikler sayesinde kaliteli, dayanıklı ve güvenlikli bir kimlik kartıdır.

 • Troy Logolu BaroKart’ınızın başvuru, basım ve kurye dağıtım bilgisini öğrenmek için tıklayınız.

 • Troy Logolu BaroKart’ınızı kullanmaya başlamadan önce AKTIF boşluk 16 haneli Troy Logolu BaroKart numaranızı boşluk belirleyeceğiniz 4 rakamlı şifrenizi yazıp 0850 988 99 99’a SMS göndererek kart şifrenizi alabilirsiniz.
  Örnek: AKTIF 9792350000000000 1234

 • Troy Logolu BaroKart internet şube şifresini; İnternet Şube>Şifre Al/Şifremi Unuttum'a tıkladıktan sonra GSM numaranıza gelen geçici şifre ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

  BaroKart mobil uygulamasından ise; BaroKart Mobil Uygulama>Giriş Yap>Şifre Unuttum/Şifre Al'a tıkladıktan sonra GSM numaranıza gelen geçici şifre ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 • Troy Logolu BaroKart’ınızın internet şube şifresini BaroKart internet şube üzerinden; İnternet Şube>Kartım>Şifre Değiştir alt menüsünden değiştirebilirsiniz.

  BaroKart Mobil Uygulama üzerinden ise; BaroKart Mobil Uygulama>Ayarlar>Şifre Değiştir alt menüsünden değiştirebilirsiniz.

 • Troy Logolu BaroKart’ınızın internet veya mobil şube şifresi bloke edildiyse 0850 221 0 500 no’lu BaroKart Destek Merkezini arayıp şifre blokesinin kaldırılması ile ilgili talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

 • Troy Logolu BaroKart’a kredi kartından, banka hesabından, ATM’lerden ve POSBank/TURK Vezne/Param Kiosk ile TL yüklenebilir.

  Kredi Kartı İle TL Yükleme:
  Kredi kartı ile TL yükleme işlemi; BaroKart mobil uygulamadan, BaroKart internet şubeden ve barokart.com.tr’deki TL Yükle sayfasından kredi kartı bilgileri ve Troy Logolu BaroKart numarası girilerek gerçekleştirilebilmektedir.

  Kredi kartı ile yapılan TL yükleme işlemlerinde tutar Troy Logolu BaroKart’a anında yansımaktadır. TL yükleme işlemi için tıklayınız.

  * Ayrıca; İnternet Şube>Kartım>Otomatik TL Yükle sekmesinden otomatik TL yükleme talimatı oluşturarak kart bakiyeniz belirttiğiniz asgari tutarın altına düştüğünde kayıtlı kredi kartınızdan tanımlayacağınız tutarın BaroKart’ınıza otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

  Banka Hesabından TL Yükleme:
  Aşağıda yer alan Vakıfbank veya Ziraat Bankası IBAN’ına Havale/EFT yapılarak TL yüklenebilmektedir.

  Alıcı: TURK Elektronik Para A.Ş.
  Vakıfbank IBAN: TR38 0001 5001 5800 7302 9638 73
  Ziraat Bankası IBAN: TR46 0001 0021 0969 4354 0951 92
  Açıklama: 16 haneli BaroKart hesap/kart numarası (Aralarda boşluk bırakılmadan yazılması gerekmektedir.

  ATM’lerden Nakit TL Yükleme:
  Troy Logolu BaroKart’ınıza Tüm Banka ATM’lerinden kartınızı takarak TL yükleyebilirsiniz.

  POSBank / TURK Vezne / ParamKiosk’lardan TL Yükleme;
  Türkiye’deki tüm Baro’larda bulunan POSBank’lardan, Çağlayan ve İzmir Adliyelerinde bulunan TURK Vezne şubelerinden nakit olarak TL yüklenebilmektedir. Çağlayan adliyesinde bulunan Param Kiosk’lardan ise kredi kartı ile de TL yüklenebilmektedir.

 • Troy Logolu BaroKart TL yükleme, TL çekme ve diğer işlem ücretleri için tıklayınız.

 • Troy Logolu BaroKart kullanıcıları kart bakiyelerini tüm banka ATM'lerinden, SMS ile, BaroKart internet şubesi ve mobil uygulamasından takip edebilir.

  BaroKart Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  SMS ile bakiye öğrenmek için "BAKIYE boşluk kartın son 6 hanesi"ni yazıp 0850 988 99 99'a SMS gönderilmelidir.


  10- Troy Logolu BaroKart hangi e-ticaret sitelerinde geçerlidir?

  Troy Logolu BaroKart Türkiye'deki bankalardan sanal POS almış tüm e-ticaret sitelerinde geçerlidir.